Andrzej Pieśla

Naukowcy z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego szukają kooperantów po drugiej stronie granicy. Ich oferta jest bogata.

W dniu 26.04.2022 r. w trybie online odbędzie się polsko-niemieckie spotkanie online „Innowacje ze Szczecińskiego Regionu Metropolitalnego. Rozwiązania Zachodniopomorskiego Politechniki Szczecińskiej”. To pierwsze wydarzenie z cyklu mającego na celu zaprezentowanie polskich innowacji i patentów opracowanych przez pracowników Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie niemieckim przedsiębiorcom zainteresowanym dalszym rozwojem tych technologii i ich wprowadzeniem na rynek niemiecki. Głównym tematem spotkania będzie walka z COVID-19. Przedstawione rozwiązania mają na celu zmniejszenie ryzyka przeniesienia koronawirusa, ale mogą być również wykorzystane do minimalizacji innych zagrożeń epidemiologicznych.

Szczecińskie patenty będą prezentowane zainteresowanym przedsiębiorcom i inwestorom przez pracowników Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT. Przegląd oferty został zawarty w katalogu innowacji. W programie wydarzenia znalazł się również wykład ekspercki na temat możliwości wsparcia finansowego rozwoju współpracy międzynarodowej w Niemczech. W ostatniej części spotkania organizatorzy przewidują możliwość indywidualnej rozmowy online z polskimi specjalistami ds. transferu technologii reprezentującymi konkretne rozwiązania technologiczne oraz z niemieckim specjalistą w zakresie programów wsparcia finansowego.

Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii (RCIiTT) działa w ramach Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Centrum powstało w 2008 roku na bazie dawnego Biura Programów Międzynarodowych. Centrum realizuje doradztwo i szkolenia dla firm, naukowców, studentów i absolwentów uczelni w zakresie transferu technologii, finansowania badań i rozwoju, a także wspierania ducha przedsiębiorczości studentów. Dzięki dofinansowaniu Komisji Europejskiej oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wiele naszych usług jest bezpłatnych.