Życie w Szczecinie i regionie mocno wyhamowało, ale prace na najważniejszych inwestycjach infrastrukturalnych nie zamierają. Budowlańcy na razie nie zmieniają planów, tym bardziej, że pogoda im sprzyja. Tak będzie prawdopodobnie do samych świąt.

Trwa budowa tunelu pod Świną, który połączy Świnoujście stałą przeprawą z resztą kraju. W związku z nowymi regulacjami spowodowanymi pandemią koronawirusa zmieniono organizację pracy kadry technicznej inwestycji, w szczególności tryb  wideokonferencji zastąpił robocze spotkania, a kontakty miedzy pracownikami odbywają się telefonicznie. Nie wyhamowało to jednak robót. W ostatnim tygodniu marca trwały prace przy wykonywaniu ścian szczelinowych oraz przy montażu koszy zbrojeniowych.

Roboty nie ustały też na budowie Węzła Łękno w Szczecinie. To jedna z największych inwestycji drogowych realizowanych w ramach obecnej edycji unijnego budżetu na Pomorzu Zachodnim, o całkowitej wartości 128,9 milionów złotych. Projekt obejmuje budowę kolejnego fragmentu tzw. Trasy Średnicowej (od ul. Arkońskiej i Niemierzyńskiej do Alei Wojska Polskiego), przebudowę linii kolejowej biegnącej wzdłuż nowej jezdni oraz budowę skrzyżowania przy Alei Wojska Polskiego. W ostatnich dniach na terenie inwestycji wykonywano korytowanie pod budowę torowiska kolejowego, budowa nowych wiaduktów, a także roboty sieciowe.

Bez zakłóceń i zgodnie z harmonogramem postępują prace na budowie Hanza Tower w Szczecinie. Budynek będzie liczył 30 kondygnacji, w tym 21 mieszkalnych, 4 biurowe, 2 handlowo-usługowe i 4 garażowo-podziemne. Według deklaracji wykonawcy w mocy pozostaje termin oddania budynku mieszkańcom i użytkownikom planowany na drugą połowę bieżącego roku. Prace są wykonywane według harmonogramu w oparciu o wcześniejsze dostawy materiałów. Normalnie pracuje również biuro sprzedaży inwestycji. Został już sprzedany największy apartament zlokalizowany na 25. piętrze. Nabywca zapłacił za niego nieco ponad 3 miliony złotych.