Czy samochody elektryczne to wciąż jeszcze przyszłość, czy już może teraźniejszość? Czy da się zarabiać na ładowaniu samochodu? Odpowiedzi na te i inne pytania znaleźć można w najnowszym odcinku serii Okiem Doktora zatytułowanym „Prawda o elektromobilności”.

Nasza wiedza na temat samochodów elektrycznych opiera się zazwyczaj na informacjach sprzed kilku lat. Wiele się od tego czasu zmieniło. O teraźniejszości i przyszłości elektromobilności w Polsce dr Przemysław Łonyszyn rozmawia w ramach cyklu Okiem Doktora z Tobiaszem Imbierskim z firmy zajmującej się instalacją stacji ładowania pojazdów.
Wywiad podejmuje wiele wątków i próbuje zmierzyć się z kilkoma mitami dotyczącymi samochodów elektrycznych. Na pewno nie wyczerpuje tematu, choćby z racji tego, że prezentuje głównie spojrzenie na temat z perspektywy osoby zaangażowanej w elektromobilność biznesowo. Mimo wszystko pokazuje, że nie wszystkie sprawy są takie, jak by się mogło wydawać. Poczynając od ograniczonej dostępności systemu plug&charge, poprzez wykorzystywanie samochodów elektrycznych jako tymczasowych magazynów energii, na możliwości zarabiania na ładowaniu własnego pojazdu kończąc. Zgodnie z zapowiedziami autora cyklu, nie będzie to ostatni program poświęcony tematowi.

Rozmowa dostępna jest TUTAJ