Andrzej Pieśla

W roku 2021 priorytetem inwestycyjnym Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad będą przedsięwzięcia na wschodzie Polski. Podobno nic nie grozi tez szybkiej modernizacji dalszego odcinka trasy S6 między Szczecinem i Trójmiastem.

W 2021 roku GDDKiA chce ogłosić przetargi na realizację ponad 300 km dróg uwzględnionych w Programie Budowy Dróg. Realizowane mają tez być postępowania na ok. 144 km dróg z programu budowy 100 obwodnic i na mniejsze zadania, np. na przebudowy tras o łącznej długości ponad 200 km. Pozyskiwani będą wykonawcy kolejnych odcinków na 80-kilometrowym fragmencie drogi S19 od skrzyżowania z autostradą A2 do Lubartowa przed Lublinem oraz dwóch odcinków trasy S19 między Rzeszowem i granicą ze Słowacją. Inwestycje te wchodzą w skład budowy trasy Via Carpatia. Planowane są też przetargi na trzy odcinki drogi ekspresowej S17 między Zamościem a granicą z Ukrainą w Hrebennem.

Priorytetowe przedsięwzięcia w innych częściach kraju to m.in. zapowiadana od wielu lat budowa trasy ekspresowej S10 między Bydgoszczą i Toruniem. Według wstępnych planów na przyszły rok wśród priorytetów GDDDKiA znajdzie się również kontynuacja budowy drogi S6 z Koszalina w stronę Trójmiasta. Cała S6 między Szczecinem i Trójmiastem ma być ukończona w 2025 roku.