Andrzej Pieśla

Fundacja Polska Bezpieczna organizuje transmitowaną on line konferencję poświęconą zagadnieniu transportu w dobie pandemii. Odbędzie się ona już w najbliższą środę w szczecińskim hotelu Radisson Blu.

Kontekst sytuacji sektora tworza takie czynniki, jak  Spadek pasażerskich przewozów kolejowych, drogowych i lotniczych o więcej niż 90 procent, przerwane łańcuchy dostaw, nagłe załamanie obrotów, uderzające bezpośrednio w transport cargo; przestoje firm tworzących otoczenie transportu oraz spadek masy przeładunkowej w portach morskich. Z wyzwaniami tego rodzaju muszą zmierzyć się rządzący razem z przedstawicielami branży transportowej, szukając nie tylko wyjścia z obecnej sytuacji, ale i nowych szans, jakie być może rysują się przed firmami w poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań. Będą one przedmiotem debaty pod hasłem: „Transport i środowisko- wyzwania w dobie pandemii”, organizowanej przez Instytutu Polska Bezpieczna.

W debacie weźmie udział minister infrastruktury Andrzejem Adamczykiem, przedstawiciele resortów gospodarki morskiej, środowiska i klimatu, spółek Grupy PKP SA, branży transportowo-logistycznej oraz instytucji podległych resortowi środowiska oraz parlamentarzyści. Będą oni poszukiwać odpowiedzi na pytanie, jak wykorzystać obecny trudny czas dla przewoźników, właścicieli firm transportowych oraz przedsiębiorstw, które specjalizują się w realizacji projektów infrastrukturalnych. W ramach dyskusji panelowych uczestnicy debaty mają dokonać podsumowania wydarzeń ostatnich tygodni, szukając także perspektyw powrotu na ścieżkę wzrostu w nowej rzeczywistości dla branży transportowej.

Początek konferencji w środę 17 czerwca o godzinie 10. Więcej informacji na profilu Fundacji Polska Bezpieczna na portalu Facebook.