Andrzej Pieśla

Uniwersytet Szczeciński gromadzi on line naukowców z całego świata na dyskusji o sytuacji i reakcjach Kościoła w okresie pandemii. 

W dniach 23-24 czerwca w trybie zdalnym, za pośrednictwem mediów elektronicznych, odbędzie się zdalna konferencja naukowa pt. „Kościół w dobie koronawirusa”, której organizatorem jest Katedra Teologii Systematycznej Instytutu Nauk Teologicznych Uniwersytetu Szczecińskiego. W trakcie konferencji wystąpi 25 prelegentów z sześciu krajów: Polski, Austrii, Włoch, Hiszpanii, Albanii oraz Boliwii, którzy podczas wykładów podejmą się analizy problemów, powstałych w czasie pandemii koronawirusa, dotykających Kościoła na polu doktrynalnym i duszpasterskim. Jest to pierwsze tego typu spotkanie w Polsce.

Zapowiadana konferencja ma być próbą zmierzenia się – zarówno od strony pastoralnej, jak i doktrynalnej – z problemami dotykającymi Kościół ogarnięty epidemią. Wydaje się, że największym atutem konferencji jest aktualność proponowanej problematyki. Ponieważ spotkanie jest zaplanowane na czas, kiedy będą jeszcze obowiązywać ograniczenia państwowe, wszystkie obrady odbędą się zdalnie, za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams. Każdy z uczestników otrzyma link, dzięki któremu z dowolnego miejsca w świecie będzie mógł połączyć się z innymi.

Patronem medialnym wydarzenia jest Katolicka Agencja Informacyjna. Udział w konferencji jest bezpłatny. Więcej informacji pod adresem: https://kjaw007.wixsite.com/konferencja